Wiosenne warsztaty dla dzieci

Home » Aktualności » Wiosenne warsztaty dla dzieci

Dzielimy się dzisiaj z Wami wrażeniami ze zrealizowanych niedawno warsztatów dla dzieci z 1 klasy, jednej z ursynowskich szkół podstawowych. Były to warsztaty związane z tematem „wiosennych koron”, które okazały się bardzo udane i cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Praca z tak młodymi uczestnikami wymaga od nas dużej cierpliwości i zaangażowania, ale zawsze też jest to dla nas wyjątkowa przyjemność. Widząc radosne twarze dzieci i ich zaangażowanie w zajęcia cieszymy się, że robimy razem coś wartościowego.

Na początku zajęć przedstawiliśmy dzieciom zasady bezpiecznej zabawy oraz pokazaliśmy jak korzystać z materiałów kreatywnych. Porozmawialiśmy o różnych gatunkach kwiatów i liści, które są charakterystyczne dla wiosny. Następnie przystąpiliśmy do tworzenia wiosennych koron, korzystając z różnych materiałów takich jak włochate druciki, opaski do włosów, papier, kolorowe wstążki, ozdoby itp.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i z zapałem wzięły się do pracy. Przez cały czas były skupione na swoich zadaniach i nie było biegania czy przeszkadzania sobie nawzajem. Była to dla nas niesamowita frajda, móc być świadkiem tak pozytywnej energii i entuzjazmu ze strony dzieci.

Na zakończenie warsztatów każde dziecko miało okazję zaprezentować swoją koronę przed całą klasą. Widząc z jaką radością prezentowały swoje prace, czuliśmy się spełnieni i przekonani, że zajęcia były dla nich wartościowe i inspirujące.

Podsumowując, praca z dziećmi z ursynowskiej szkoły podstawowej była wspaniałym doświadczeniem. Dzieci były bardzo skupione i zaangażowane, a ich radość i zadowolenie z zajęć były największą nagrodą. Jesteśmy przekonani, że warsztaty z wiosennymi koronami dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i wiedzy na temat wiosennych przemian.

Powiedz innym:
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Artykuły: 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *