Zespół

Home » O nas » Zespół

Najważniejszy element naszej fundacji - Zespół. Poznajmy się!

Zarząd Fundacji:

Marcin Wojciech Kołodziej

Fundator i Prezes Zarządu

"Pielęgnuj wczoraj, planuj jutro, żyj dziś."

ENFP-A. Społecznik, hospicjant, lider. Wolny duch i otwarty umysł. Pasjonat tworzenia i kreacji. Niepoprawny optymista. Kocha grę na fortepianie, długie piesze wędrówki, modelarstwo i majsterkowanie. W drodze do pracy pochłonięty obrazkami logicznymi i pozycjami z psychologii, socjologii i relacji międzyludzkich. Baterie ładuje w Bieszczadach i nad morzem. Wyznaje zasadę – nic na siłę, wszystko ma swój czas. Bóg, wewnętrzny spokój i pokój to jego drogowskazy. Muzyka to wyraz jego duszy. Bez niej świat jest pusty. Od szkolnych lat "społek" i "prezes", jak mawiali o nim koledzy, pełniący funkcję przewodniczącego samorządu szkolnego. Od ponad dekady związany z ruchem hospicyjnym w Polsce, członek-współzałożyciel Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders na Warszawskim Wawrze.

Joanna Magdalena Zaczyńska vel Zaczek

Wiceprezes Zarządu

"Dobre myśli, dobre słowa, dobre uczynki."

Wyjątkowa osobowość o niezwykłej różnorodności talentów i umiejętności. Jej pasja do pomagania innym w naturalny sposób przenika również do jej drogi zawodowej jako menedżera ds. marketingu i mediów społecznościowych, wykładowcy, redaktora i copywritera. Jest kreatorem i liderem, który doskonale wie, jak budować strategie i rozwiązywać problemy z różnych perspektyw. Niesie pozytywną energię i inspiruje. Posiada zdolność do wielozadaniowości i szybkiego uczenia się nowych technologii. W życiu osobistym jest zapalonym tancerzem tanga argentyńskiego i aktywności fizycznej. Gra na DAFie to odzwierciedlenie jej zamiłowania do muzyki i kreatywności. Nie obce jej są także ćwiczenia z maczugą i kettlebell, co podkreśla jej zdrowy styl życia i dbałość o kondycję.

Rada Ekspertów Fundacji:

Miriam Aleksandrowicz

Honorowa Przewodnicząca Rady Ekspertów, Przewodnicząca Rady Ekspertów w latach 2022-2023

"Wszystko przemija, nawet największa żmija."

1 września 1957 - 5 lipca 2023

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich aktorek dubbingowych, reżyser dubbingu. Jej głos znała cała Polska, występowała w kultowych filmach i serialach, m.in.: "Królu Lwie", "Kajko i Kokoszu", "Chojraku - tchórzliwym psie", "Domie zmyślonych przyjaciół pani Foster", a także produkcjach: "Babe - świnka z klasą", "Kacze opowieści" i "Brygada RR" i wiele innych. Przede wszystkim była jednak ciepłym, wrażliwym i prawdziwym człowiekiem. Nasz Anioł, pełen pomysłów, entuzjazmu, empatii. Zawsze blisko tych, którym w życiu wiodło się trochę gorzej niż innym. Zawsze uważna na krzywdę i cierpienie. Obecna wszędzie tam, gdzie wymagała tego chwila.

Dla nas Mama społeczna, mentorka, dobry duch. Pełna pomysłów i zapału do działania. Współpomysłodawca naszej Fundacji.

Ewa Kania

Członek Rady Ekspertów

...

Ukończyła PWST im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, uzyskując tytuł magistra sztuki. W 2005 roku ukończyła Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł dyplomowanego logopedy. Od 1972 do 1990 była aktorką w Teatrze Nowym w Warszawie. Od początku pracy zawodowej utrzymuje ścisłą współpracę z Teatrem Polskiego Radia, grając w słuchowiskach i czytając prozę i poezje. Od roku 1992 rozpoczęła pracę jako reżyser w studiach dubbingowych oraz zagrała wiele znaczących ról w polskich wersjach językowych filmów fabularnych i rysunkowych. Od 1998 roku prowadzi szkolenia dla  przedstawicieli grup zawodowych, które wymagają świadomego operowania głosem np. nauczycieli, dziennikarzy, prawników, osób prowadzących konferencje z emisji głosu i techniki mówienia. W roku 2004 odbyła szkolenie 1. stopnia “Neurologiczne podstawy integracji sensorycznej”, oraz kurs stosowania ustno-twarzowej terapii regulacyjnej u dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym. W roku 2007  rozpoczęła współpracę z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej  na Studiach Podyplomowych Surdopedagogiki z Przedmiotu „Emisja  głosu”

 

Główny obszar jej zainteresowań stanowi logopedia artystyczna, będąca połączeniem poprawnej emisji głosu z wyrazistością artykulacji oraz prawidłowym stosowaniem elementów suprasegmentalnych mowy, czyli: intonacji, pauz, akcentów, tempa mówienia. Aktualnie kontynuuje działalność zawodową jako aktorka, grając w Teatrze Polskiego Radia, w polskich wersjach językowych filmów telewizyjnych i kinowych  oraz w polskich serialach.

Marcin Jaszczołt

Członek Rady Ekspertów

"Życie w miłości jest szczęściem i radością."

Społecznik, mąż i ojciec. Oddany w projektach społecznych i dotyczących opieki paliatywnej. W hospicjach od 10 lat, współtworzył zespoły medyczne. Wrażliwy na człowieka od urodzenia. Na co dzień wspierający rodziny hospicyjne. Specjalista z dziećmi w spektrum autyzmu.

Udostępnij: