Zrównoważony rozwój

Home » O nas » Zrównoważony rozwój

Jesteśmy za Zrównoważonym Rozwojem

"Przekształcamy nasz świat od

podwórka!"

Rozumiemy potrzebę niesienia zmian na świecie. Te zmiany zaczynają się od nas samych. Nasze przyzwyczajenia, schematy, myśli, opinie, oceny, uczynki, większość działań wykonujemy na tak zwanym autopilocie. Nie możemy mówić o globalnych zmianach, jeśli nie rozumiemy potrzeby pracy nad samym sobą. To najtrudniejsza praca. Łatwo jest oceniać i mówić o innych. Wady i niedoskonałości sąsiada, są dla nas widoczne i oczywiste, "bo my sami zrobilibyśmy to lepiej" - no to róbcie! Z drugiej strony, absurdalnie "trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona". Jak tu złapać równowagę?

Miejsce urodzenia, czas, klimat, system polityczny, ekonomiczny, zasoby energetyczne, wiara, rodzina, szkoła, zdrowie, genetyka itd., to wszystko warunkuje nas od samego urodzenia. To, co warunkuje nas przez jedną część życia, w drugiej, często musimy przebudować, zbudować zupełnie od nowa. Takie życie. To jest ciężka praca indywidualna ale także nieoceniona praca psychologów, terapeutów niekiedy i psychiatrów, ze wsparciem przyjaciół, rodziny, organizacji pozarządowych.

Jesteśmy gotowi aby stawić czoła tym wyzwaniom! Promujemy i wspieramy działania mające na celu rozwój osobisty, aby w kolejnym kroku wspierać inicjatywy lokalne. "Przekształcamy nasz świat” od podwórka. Poznajemy małe, lokalne działalności gospodarcze, lokalne fundacje i inne organizacje pozarządowe, działalność urzędów na rzecz dzielnicy, instytucje edukacyjne i sportowe, aby na samym początku tej drogi, podać dłoń sąsiadowi.

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła rezolucję, na Zgromadzeniu Ogólnym, w dniu 25 września 2015 r., w sprawie przyjęcia Agendy Rozwojowej po roku 2015, na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. Działań na rzecz ludzi, naszej planety i jej dobrobytu. Celem agendy jest również wzmocnienie powszechnego pokoju w warunkach większej wolności. Włączamy się w tę partnerską współpracę, działając na rzecz uzdrowienia i zabezpieczenia naszej Planety. Niesiemy naszą cegiełkę przestrzegając praw człowieka, w odniesieniu do wszystkich ludzi. Zmiana dokonuje się pomiędzy trzema aspektami zrównoważonego rozwoju: gospodarczym, społecznym i środowiskowym, stymulując działania w pięciu obszarach o kluczowym znaczeniu dla ludzkości i naszej planety.

LUDZIE
PLANETA
DOBROBYT
POKÓJ
PARTNERSTWO

Na bazie obszarów działań na rzecz ludzkości, ONZ zbudował szesnaście pomniejszych celów wspierających. Na ten moment ciężko byłoby nam współdziałać w nich wszystkich. Dlatego zdecydowaliśmy się skupić na kilku z nich, które są zgodne z naszymi priorytetami w fundacji.

Z poszanowaniem naszych wartości:

Odpowiedzialność
Szacunek
Zrozumienie
Odwaga
Wiara

Naszym celem są aktywne, wspólnie podejmowane

inicjatywy w tych ramach, co najmniej do 2030 roku. Zapraszamy do zapoznania

się ze wspierającymi działaniami , które każdy z Was może wdrożyć na co dzień. Pobierz: "170 działań na co dzień, które mogą zmienić świat".

Chcesz to zrobić z nami? Napisz: wspolpraca@moc.org.pl

Udostępnij: