Dziewczynka podlewająca drzewko w projekcie Gramy w Zielone, hortiterapia dzielnica Ursynów Warszawa

Dopuszczenie naszych projektów w Budżecie Obywatelskim 2023 do głosowania

Home » Aktualności » Dopuszczenie naszych projektów w Budżecie Obywatelskim 2023 do głosowania

Sąsiedzie z Ursynowa, Zagraj z nami w Zielone! Kto marzy o powrocie do natury? Jak przyjemnie jest móc zasadzić nasionko, pielęgnować je z uważnością i z cierpliwością patrzeć, jak kiełkuje i rośnie…!? 🙂

Natura uczy nas, jak wykorzystać jej umiejętności w życiu, budując relacje, rozpoczynając nowy projekt, karierę czy wracając do zdrowia.

Wesprzyj nasz projekt, zainwestuj w siebie i zagłosuj!

*𝑖𝑛𝑖𝑐𝑗𝑎𝑡𝑜𝑟𝑒𝑚 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝑠𝑎̨: 𝐷𝑜𝑟𝑜𝑡𝑘𝑎, 𝑧 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑𝑠𝑧𝑘𝑜𝑙𝑎 𝑛𝑟 395 𝑖𝑚. 𝐵𝑎𝑟𝑏𝑎𝑟𝑦 𝐿𝑒𝑤𝑎𝑛𝑑𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑒𝑗 𝑖 𝐽𝑢𝑙𝑐𝑖𝑎, 𝑧𝑒 𝑠𝑧𝑘𝑜ł𝑦 𝑝𝑜𝑑𝑠𝑡𝑎𝑤𝑜𝑤𝑒𝑗 𝑛𝑟 336 𝑖𝑚 𝐽𝑎𝑛𝑘𝑎 𝐵𝑦𝑡𝑛𝑎𝑟𝑎 „𝑅𝑢𝑑𝑒𝑔𝑜”.

https://bo.um.warszawa.pl/voting/resultsWelcome

Projekt zakłada założenie 2 ogrodów ziołowo-warzywno-kwiatowych, na terenie polanki przy ul. Raabego oraz terenie zieleni przy ul. Kazury (w pobliżu miasteczka rowerowego) w dzielnicy Ursynów. Jest to metoda, która ma za zadanie odbudowanie relacji międzyludzkich zerwanych przez covid. Jej głównym celem jest aktywizacja społeczności lokalnej, oraz propagowanie wpływu środowiska naturalnego na zdrowie człowieka.

Projekt zakłada założenie i prowadzenie 2 ogrodów ziołowo-warzywno-kwiatowych na terenie polanki przy ul. Raabego oraz na terenie zieleni przy ul. Kazury, w dzielnicy Ursynów. Jego nasadzenie, przygotowanie i prowadzenie realizowane będzie w trybie otwartym i dostępnym dla szerokiej społeczności lokalnej i z jej zaangażowaniem, w wymiarze minimum 25 godzin tygodniowo. Cykl życia projektu to 8 miesięcy. Z możliwością corocznej kontynuacji i ewaluacji.

W projekcie chcemy ukazać znaczenie ogrodoterapii (hortiterapii) w pracy nad relacjami międzyludzkimi. Metoda dotyka wielu sfer mieszkanek i mieszkańców m. st. Warszawy, m.in. poznawczej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. W terapii ogrodniczej wykorzystuje się rośliny, które mają służyć poprawie zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, poprzez pracę w ogrodzie. Ponadto, pomagają w walce z chorobą, akceptacją niepełnosprawności, radzeniu ze stresem, redukują napięcie i agresję oraz rozwijają kreatywność.

Lokalizacja projektu w Warszawie:
Miejskie tereny zieleni zlokalizowane przy ul. Raabego oraz przy ul. Kazury.

Joanna Zaczyńska vel Zaczek

Powiedz innym:
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Artykuły: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *