Plakat promocyjny dla Warszawa Wesoła, MOCna kultura, taniec, teatr

Budżet Obywatelski 2023 MOCna kultura!

Home » Aktualności » Budżet Obywatelski 2023 MOCna kultura!

Kultura zawsze powinna być dostępna i najwyższej jakości. Bez artystów nie ma możliwości szerzenia kultury. Dlatego budujemy, wspieramy i promujemy wydarzenia kulturalne!

Projekt zakłada integrację lokalnej społeczności poprzez kulturę – teatr, muzykę i taniec. Przewiduje realizację cyklicznych wydarzeń – warsztatów i koncertów skierowanych do mieszkanek i mieszkańców Wesołej.

Środki otrzymane z budżetu zostaną przeznaczone na realizację wydarzeń kulturalnych dostępnych bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców.

Wydarzenia kulturalne rozumiane są jako:
– koncerty muzyki regionalnej i tradycyjnej wraz z warsztatami wokalnymi i muzycznymi,
– spektakle teatralne oraz warsztaty aktorskie pobudzające wyobraźnię i kreujące nowe pomysły,
– wieczory taneczne przybliżające historię i pochodzenie tańców klasycznych wraz z warsztatami,
w dwóch lokalizacjach Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła:
– Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła,
– Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna”,

Wszystkie placówki są dostępne dla mieszkańców w wymiarze czasowym co najmniej 70 godzin tygodniowo. Posiadają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz opiekunów z małymi dziećmi.

Głównym założeniem projektu jest zbliżenie mieszkańców z kulturą, pobudzenie aktywności lokalnej, sieciowanie sąsiedzkie oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami.
Maksymalna liczba osób biorących udział w warsztatach to 12 osób. Maksymalna liczba osób biorących udział w wydarzeniach finałowych (koncerty, spektakle) to 60-70 osób.


Zapisy na warsztaty i wydarzenia finałowe odbywać się będą telefonicznie, mailowo i osobiście, na tydzień przed wydarzeniem do wyczerpania miejsc. Finałowe wydarzenia są niezależne i mogą przyjmować niezależne zapisy. Zasadą zapisu będzie kolejność zgłoszeń i/lub ewentualnie kryterium wieku (dot. najmłodszych uczestników). Informacje o zapisach będą umieszczone na stronach, w mediach społecznościowych Ośrodka Kultury, w lokalnych mediach i na plakatach.

Joanna Zaczyńska vel Zaczek, Marcin W. Kołodziej

Powiedz innym:
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Joanna Zaczyńska vel Zaczek
Artykuły: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *