„Gotujemy dobre uczynki” w PKiN za nami!

Home » Aktualności » „Gotujemy dobre uczynki” w PKiN za nami!

To już tradycja! Od lat Zespół Smaczny Targ zaprasza nas na Festiwal Pierogów Świata w Pałac Kultury i Nauki Warszawa. Byliśmy i w tym roku. W pierwszy weekend grudnia, Gotowaliśmy dobre uczynki! Tym razem, zaprosiliśmy do udziału Mamy i Dzieci z Dworca Brześć. Dość nietypowo.

Jeden z naszym Partnerów, o którym opowiemy szerzej już za kilka dni, sfinansował zakup produktów spożywczych. Wspomniane Mamy, przez całe noce, poprzedzające wydarzenie, lepiły, gotowały, piekły. A było w czym wybierać! Manty z mięsem, ziemniakami, kapustą, narodowe czeczeńskie smażone na miejscu bułeczki z przeróżnymi farszami, miodowiec bez cukru, na samym miodzie. Wszystko to, okraszone matczyną miłością. Miłością do swoich dzieci, do gotowania, do swojej drugiej ojczyzny, jak mówiły nasze bohaterki.

Był też Tomasz Szurawski, od lat nasz fundacyjny przyjaciel. Tradycyjnie już podpisywał swoją książkę „Abecadło rymy skradło”, która wspiera nasze działania. Był też narodowy taniec, kultura i tradycje czeczeńskie. Były rozmowy i radości. Było zmęczenie i spełnienie.

To właśnie idea naszej „K2 – Kuchni Kultur”, która w kuchni, przez żołądek trafia do ludzkich serc. Opowiadając o tradycjach z różnych strona świata, pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują. Tutaj – wszystko co wpadło do puszki, trafiło do czeczeńskich Mam i ich Dzieci. Każda ciężko pracująca, każda kochająca.

Była też Mariaszka, 5 letnia córka Milany. Marzyła o lalce. Udało nam się ją zdobyć z soboty na niedzielę. Szybkie lokalizowanie sklepu. Oj! Już się zamyka. Ale my musimy. I się udało. W niedzielę niespodzianka i nieopisana radość Mariaszki. Marzenie się spełniło.

Tak też działamy. Słyszymy, widzimy i czujemy. Staramy się docierać tam, gdzie rzeczywiście nasza pomoc jest niezbędna. Gdzie pobudza do działania.

Dziękujemy Wam wszystkim za ten weekend. Dziękujemy za wszelką pomoc! Razem możemy wiele! Piszcie, dzwońcie, wpadajcie! Róbmy to razem!

Foto: Oleh Samoilenko

Powiedz innym:
Marcin W. Kołodziej
Marcin W. Kołodziej
Artykuły: 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *