Dzieci z Dworca Brześć

Home » Aktualności » Dzieci z Dworca Brześć

Dzieje się u nas. Ostatnie intensywne dni, spędziliśmy na składaniu wszelkiego rodzaju wniosków i aplikacji grantowych. Dlatego z opóźnieniem piszemy o ważnym spotkaniu.

Marina Hulia. Nasze drogi splotły się bardzo ciekawie. Pod koniec 2022 roku, napisała do mnie koleżanka: Marcin, bo jest taka Marina i trzeba trochę pomóc. To jak trzeba pomóc, to pomożemy. Mama wymagająca opieki. Ogarnęliśmy wyprawkę. Podkłady, pieluchy, kremy i inne środki pielęgnacyjne. Spotkaliśmy się z Mariną na początku 2023 roku. Cyklicznie przekazując to, co sami dostaniemy. Przekazujemy dalej, niech pomaga i wspiera. A skąd Wiesia dowiedziała się o Marinie, od dziennikarza, który przeprowadzał, od miesięcy, wywiad z Mariną. I tak od prawie już roku, splot zdarzeń splótł i nasze Fundacyjne, a przede wszystkim, ludzkie drogi. Poznaliśmy wspaniałą Mamę Mariny. Poznaliśmy Madinę. I jeszcze wiele innych osób.

W zeszłym tygodniu, usiedliśmy z Mariną już na spokojnie na kawie w naszym ulubionym Nowy Teatr. Rozmawialiśmy długo. O projektach, o wspólnych działaniach. Poznaliśmy Dzieci z Dworca Brześć. Rozpisaliśmy wnioski. Bez względu na ich wynik – działamy. Będzie intensywnie i z dbałością o drugiego człowieka.

Takie chwile dodają nam sił i energii. Są dowodem na słuszność działań i naszych wyborów. Są promieniem słońca, w takie dni jak dziś – pochmurne i mgliste. Marino! Dziękujemy, że jesteś. Że jesteście z całą Waszą grupą wspaniałych matek, dzieci i ludzi, którzy mimo swoich trudnych historii życiowych, pomagają innym! Dziękujemy za dobre słowo i Twoje książki! Do szybkiego zobaczenia.

A my o wszystkim opowiemy. Zaprosimy Was do naszych działań. A jeśli chcecie zrobić to już teraz, możecie. Wpadnijcie na naszą stronę, którą systematycznie uzupełniamy łapiąc wolną chwilę wieczorami: www.moc.org.pl. Znajdźcie coś dla siebie, znajdźcie swoje miejsce. Piszcie, dzwońcie. Możecie też skorzystać z przycisku do wpłat. One pozwalają nam działać. W Fundacji pracujemy w tzw. wolnych chwilach. Społecznie dla społeczności. Bądźmy razem MOCni! Dzięki za Was.

Marcin W. Kołodziej – Prezes Zarządu Fundacji poMOC

Powiedz innym:
Marcin W. Kołodziej
Marcin W. Kołodziej
Artykuły: 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *