MOCni razem!

Nasze priorytety:

KULTURA

Korzystając z dotychczasowego duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa, wspieramy i pobudzamy do rozwoju i tworzenia nowych form. Nie tylko artystycznych.

EDUKACJA

Edukujemy głównie przez kulturę i sztukę. Rozwijamy i pogłębiamy bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz seniorów. Przeciwdziałamy i sprzeciwiamy się przemocy.

AKTYWNOŚĆ LOKALNA

Sąsiedzie, powiedzmy sobie dzień dobry! Nasze wspólne działania mają największy wpływ na zmianę otoczenia. Łączymy partnerów społecznych i biznesowych.


ZDROWIE

Ciało, Umysł, Duch! Wierzymy, że współpraca z medycyną konwencjonalną i alternatywną niesie holistyczny rozwój dla zdrowia.

EKOLOGIA

Szanujemy naszą Planetę. I promujemy opiekę nad nią. Jej przyszłość, to przyszłość naszych dzieci.

INNOWACJE

Rozwijamy się aby tworzyć inicjatywy na bazie nowych, ulepszonych procesów, technologii i metod.

Jak pomagamy?

Angażujemy się w działania na rzecz dzieci, młodych ludzi, rodzin z Warszawy i okolic, oraz jej społeczności. Nasze holistyczne podejście do pomocy wywiera głęboki wpływ i zapewnia następnemu pokoleniu platformę do prowadzenia zdrowego, produktywnego życia oraz pozytywnego wpływu na społeczność i świat. Inwestujemy w kulturę, która wspiera osobistą odpowiedzialność, celebruje kreatywność i różnorodność.

Rozumiemy, że potrzeba całego sztabu zaangażowanych, doświadczonych ludzi, aby wychować zdrowe i samodzielne dzieci. Zobowiązujemy się do partnerskiej współpracy z naszymi członkami, wolontariuszami, rodzicami i organizacjami. Współpracujemy, aby pomóc młodym, najbardziej zagrożonym osobom w wejściu do dojrzałości społecznej, psychicznej i duchowej, uzyskaniu poradnictwa i zostania świadomymi autorami własnego życia. Nasze warsztaty mają na celu wzbogacenie życia rodzin i organizacji, poprawę ich zdrowia i umożliwienie im dokonywania pozytywnych zmian.

  • wspieramy dzieci z niepełnosprawnościami w domach dziecka i młodzież wychodzącą z domu dziecka,
  • przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu wszelkich grup społecznych i wiekowych,
  • organizujemy wsparcie dla dzieci i opiekunów krzywdzonych,
  • przeciwdziałamy przemocy wobec dzieci ze strony osób dorosłych i rówieśników,
  • wspieramy osoby terminalnie chore przebywające w specjalistycznych placówkach i swoich domach,
  • edukujemy społecznie, zdrowotnie, proekologicznie,
  • aktywizujemy społeczności lokalne poprzez tworzenie miejsc przyjaznych, dostępnych, pełnych tolerancji i akceptacji,
  • sieciujemy partnerów społecznych i biznesowych,
  • upowszechniamy wszelkie formy kultury i sztuki oraz wspieramy formalne i nieformalne grupy artystyczne.

To my:

Jesteśmy rodzinną fundacją. Czynni zawodowo w innych miejscach, spełniliśmy marzenie naszych serc – założyliśmy fundację. Zobowiązujemy się czynić dobro, pod własnym szyldem. Wziąć odpowiedzialność za wsparcie i pomoc innym. To jest wyzwanie! Poznajmy się:

Marcin W. Kołodziej

Prezes Zarządu

Joanna Zaczyńska vel Zaczek

Wiceprezes Zarządu

Miriam Aleksandrowicz

Przewodnicząca Rady Ekspertów

Aktualności:

Akademia Rzeczników Zmian 3.0 za nami!

To jeden z ważniejszych dni. Po ośmiu ważnych miesiącach coś się kończy a jednocześnie zaczyna. Przeszliśmy całą Akademię Rzeczników Zmian 3.0 Szkoła Liderów realizując projekty z młodzieżą. Ucząc się i wsłuchując w potrzeby młodych. To też ważne 8 miesięcy z poziomu historii. Zaczynaliśmy w pandemii, w okienkach, bez nóg. Kończyliśmy w realnym wreszcie świecie, z uściskami, bliskością i wspólną pracą. Zaczynaliśmy w miarę spokojnym świecie, kończymy z wojną i cierpieniem tuż za ścianą. Historia te momenty odnotuje na swoich kartach. My je zapamiętamy na zawsze. Dziękuję Wam za każdą chwilę. Za uważność i zrozumienie. Za przyjazną atmosferę i dobrą robotę!…

Dziewczynka podlewająca drzewko w projekcie Gramy w Zielone, hortiterapia dzielnica Ursynów Warszawa
Dopuszczenie naszych projektów w Budżecie Obywatelskim 2023 do głosowania

Sąsiedzie z Ursynowa, Zagraj z nami w Zielone! Kto marzy o powrocie do natury? Jak przyjemnie jest móc zasadzić nasionko, pielęgnować je z uważnością i z cierpliwością patrzeć, jak kiełkuje i rośnie…!? 🙂 Natura uczy nas, jak wykorzystać jej umiejętności w życiu, budując relacje, rozpoczynając nowy projekt, karierę czy wracając do zdrowia. Wesprzyj nasz projekt, zainwestuj w siebie i zagłosuj! *𝑖𝑛𝑖𝑐𝑗𝑎𝑡𝑜𝑟𝑒𝑚 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝑠𝑎̨: 𝐷𝑜𝑟𝑜𝑡𝑘𝑎, 𝑧 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑𝑠𝑧𝑘𝑜𝑙𝑎 𝑛𝑟 395 𝑖𝑚. 𝐵𝑎𝑟𝑏𝑎𝑟𝑦 𝐿𝑒𝑤𝑎𝑛𝑑𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑒𝑗 𝑖 𝐽𝑢𝑙𝑐𝑖𝑎, 𝑧𝑒 𝑠𝑧𝑘𝑜ł𝑦 𝑝𝑜𝑑𝑠𝑡𝑎𝑤𝑜𝑤𝑒𝑗 𝑛𝑟 336 𝑖𝑚 𝐽𝑎𝑛𝑘𝑎 𝐵𝑦𝑡𝑛𝑎𝑟𝑎 „𝑅𝑢𝑑𝑒𝑔𝑜”. https://bo.um.warszawa.pl/voting/resultsWelcome Projekt zakłada założenie 2 ogrodów ziołowo-warzywno-kwiatowych, na terenie polanki przy ul. Raabego oraz terenie zieleni przy ul.…

Plakat promocyjny dla Warszawa Wesoła, MOCna kultura, taniec, teatr
Budżet Obywatelski 2023 MOCna kultura!

Kultura zawsze powinna być dostępna i najwyższej jakości. Bez artystów nie ma możliwości szerzenia kultury. Dlatego budujemy, wspieramy i promujemy wydarzenia kulturalne! Projekt zakłada integrację lokalnej społeczności poprzez kulturę – teatr, muzykę i taniec. Przewiduje realizację cyklicznych wydarzeń – warsztatów i koncertów skierowanych do mieszkanek i mieszkańców Wesołej. Środki otrzymane z budżetu zostaną przeznaczone na realizację wydarzeń kulturalnych dostępnych bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców. Wydarzenia kulturalne rozumiane są jako:– koncerty muzyki regionalnej i tradycyjnej wraz z warsztatami wokalnymi i muzycznymi,– spektakle teatralne oraz warsztaty aktorskie pobudzające wyobraźnię i kreujące nowe pomysły,– wieczory taneczne przybliżające historię i pochodzenie tańców klasycznych wraz z…

K2 – Kuchnia Kultur w liczbach (stan na 11.2022):

0

Pierogów

0

Wolontariuszy

0

Rodzin otrzymało wsparcie

0

Wydarzenie

Są z nami:

O nas:

“Życzę Wam, żebyście wciąż byli tymi małymi białymi światłami na wielkim czarnym cielsku potwora. Żebyście wciąż byli dla tych, którzy bardziej was potrzebują niż wy ich. I żebyście wciąż byli tą nieśmiertelną nadzieją. Dziękuję.”

Pani Teresa

lat 95

“Wasza Fundacja czyni piękne chwile! Dziękujemy!

Pani Anna

lat 39

heavy
Udostępnij: