Bakuba – Dotyk Afryki

Home » Aktualności » Bakuba – Dotyk Afryki

BAKUBA – DOTYK AFRYKI. Koncert rodzinny i warsztaty bębniarskie – 27.11.2021 r., godz. 15:00

Koncert BaKuBa „Dotyk Afryki”

Zespół Bakuba zaprasza na koncert muzyki etnicznej / afrykańskiej z elementami słowiańskimi. Muzyki źródła, która pobudza, otwiera, dodaje chęci do życia. Misją zespołu Bakuba jest łączenie ludzi z sobą, bez względu na ich płeć, wyznanie, kolor skóry, poglądy. Zbliżenie ludzi do źródła ich istnienia. Muzyka czarnego kontynentu, jak nic innego pomaga w odnalezieniu wewnętrznego rytmu i radości życia. W rdzeniu naszej istoty bije serce. Każdy z nas ma swój rytm, który Bakuba bez wątpienia budzi. 

Katarzyna Dratkiewicz – wokalistka, Autoryzowana Nauczycielka Kompletnej Techniki Wokalnej (CVT). Niegdyś aktorka Warszawskiego Centrum Pantomimy. Organizatorka, twórczyni festiwali świadomościowych. Kierownik produkcji oraz postprodukcji filmowej. Zaśpiewa kilka wybranych utworów z playlisty Disney’a.

Skład:
Gitara Elektryczna – Paweł Radkiewicz
Perkusja – Tomasz Niewierny
Gitara Basowa – Paweł Afiński
Gitara Akustyczna – Ricky Lion
Wokal – Ricky Lion

Po koncercie zapraszamy na warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Ricky Lion.

Interaktywny Warsztat “Dotyk Afryki” (po koncercie)

Uzdrowienie oraz pomoc uczestnikom w odnalezieniu ich wewnętrznego rytmu i radości życia, którymi mogą dzielić się z innymi. W rdzeniu naszej istoty bije serce. Każdy z nas ma swój rytm.

Niektóre z instrumentów wydają dźwięki, których uczestnicy wcześniej nie słyszeli! To szczególnie ważne aby dotknąć i zrozumieć ich budowę, stworzoną z prawdziwego afrykańskiego drewna i tradycyjnych kongijskich ornamentów, można ich nie tylko posłuchać ale i samemu na nich zagrać.

Tworzymy dźwięki wywodzące się z głębi czarnego kontynentu, gdzie najważniejszy jest hipnotyzujący rytm i zgranie wielu muzyków. Gra na instrumentach jest lekarstwem, widać jak dzieci uczą się rytmu i fascynują możliwościami instrumentów przywiezionych dla nich z daleka.

Większość dzieci nie widziała Afryki wraz z Rickim Lion’em może ją poczuć i kiedyś spełnić marzenie o odwiedzeniu. Pomagamy w wielką przyjemnością zacząć tą przygodę! Tworzymy oryginalne dźwięki wywodzące się z głębi czarnego kontynentu we własnej autorskiej kompozycji, którą odtwarza wielu muzyków. Jak mówi i pisze Ricky: „Muzykiem może być każdy: Przedszkolak, Dyrektor firmy, Prezydent, Samotna Matka wychowująca dzieci, Niewidomy ale i Ty! Ponieważ ideą naszej twórczości jest dzielenie się z wszystkimi muzycznym światem.”

Wydarzenie realizowane przez Fundację poMOC (w rejestracji) w ramach projektu “MOCna kultura!” przy udziale Partnerów Społecznych: Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy od 22 listopada pod numerem telefonu: 22 773 55 99.

Powiedz innym:
Marcin W. Kołodziej
Marcin W. Kołodziej
Artykuły: 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *