Nowy Regulamin Korpusu Solidarności po konsultacjach z organizacjami społecznymi

Home » Aktualności » Nowy Regulamin Korpusu Solidarności po konsultacjach z organizacjami społecznymi

Za komunikatem Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, „Rada NIW jednogłośnie przyjęła nowy regulamin programu Korpusu Solidarności, który został wypracowany z uwzględnieniem uwag organizacji pozarządowych. Nowy regulamin to wynik pracy nowej Rady, dyrekcji Instytutu, a także konsultacji, które zostały zorganizowane przez Agnieszkę Buczyńską, minister ds. społeczeństwa obywatelskiego, przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.” I w tych konsultacjach, w styczniu tego roku, wraz z innymi przedstawicielami organizacji społecznych, braliśmy aktywny udział.

„W trakcie spotkania Rada ustaliła, że konkurs Korpusu Solidarności wystartuje w drugiej połowie kwietnia 2024 roku. Korpus w nowej odsłonie będzie odpowiadał przede wszystkim na potrzeby partnerów. Widoczny będzie jasny podział zadań pomiędzy partnerami regionalnymi i lokalnymi, przyjęte zostaną też bardziej elastyczne wskaźniki, a działania, które odpowiadają na potrzeby lokalne będą proponowane przez wnioskodawców, a nie zakładane z góry przez NIW-CRSO. Zmiany obejmą również rezygnację z SOW jako obowiązkowego wskaźnika. Rozwijane będą wartościowe formy promocji Programu: Korpus Cafe, Forum Wolontariatu, konkurs na Wolontariusza i Koordynatora roku oraz Kampus Korpusu.”

Cieszą nas te wiadomości, to wnioski zgłaszane przez naszego Prezesa Marcina W. Kołodzieja, podczas wspomnianych konsultacji. Czekamy również z niecierpliwością na wyniki konkursów: NOWEFIO i PROO 2024, w których składaliśmy swoje aplikacje. Trzymajcie kciuki!

Powiedz innym:
Marcin W. Kołodziej
Marcin W. Kołodziej
Artykuły: 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *